Nasze psy

 

ARIA KUSA Pembdrive

Aria przyjechała do nas w wieku dziewięciu tygodni. Została powitana przez rudego kota Filona, który był wtedy niewiele starszy a ofuknięta przez dorosłą kotkę Lulkę.

Od początku wykazała się wybitną towarzyskością – witała wszystkich, czy to w domu, czy obcych na ulicy, jednakowo czule. Zamęczała ciągłymi psotami Filona, który jednak miał zdecydowanie mniejsze zęby i cieńsze łapki, ale starał się stanąć na wysokości zadania. Gryzła, co wpadło jej w zęby, ale najchętniej lalki typu Barbie. Aż dziwne, że udało jej się wyrosnąć na taką spokojną i zrównoważoną istotę, jaką jest teraz;-)

Obecnie, jako „starsza i mądrzejsza” w naszym psim stadzie, robi bardzo poważne miny, ale zapomina się natychmiast, gdy tylko Ziutka wyciągnie piłeczkę albo zaprosi ją do zabawy. Ludzi na ulicy nadal wita w sposób nadzwyczaj wylewny, zresztą, zna już dobrze wszystkich w okolicy.

Aria uwielbia jeść, co dobrze widać po jej figurze. Lubi jeść dużo, ale tylko sprawdzone potrawy – do nowości podchodzi podejrzliwie.

 

Więcej…
 

 

VERONA KUSA Tenegracorgi

Ziutka miała już 3,5 miesiąca, kiedy przyjechała do naszego domu. Baliśmy się, jak ją przyjmie Aria – na szczęście okazało się, że Aria jest opiekuńcza i chętnie małą się zajęła. Ziutka, pod opieką starszej siostry, nie rozrabiała tyle – ograniczyła się do gryzienia butów. Zresztą, szybko okazała się prawdziwą damą – dystyngowaną i z dystansem do świata. Sama nie podchodzi nigdy do obcych osób na spacerach, a do znajomych spokojnie i powoli, podczas gdy Aria rzuca się z entuzjazmem. Do miski również się nie spieszy, znane potrawy ją nudzą, za to chętnie próbuje nowych smaków. Z natury szczupła, nie musi specjalnie troszczyć się o linię. Opanowanie traci tylko na widok piłeczki i odkurzacza – wtedy jej entuzjazm przebija nawet wyczyny Arii. Uwielbia też rządzić w kocim światku i uważa, że powinna ciągle wszystko kontrolować. Wysoka aktywność psychiczna powoduje, że stara się zawsze znaleźć dla siebie jakieś zajęcie.

 

Więcej…